Skip to main content
bilgisayarla dilekçe yazmak

Açılmış davadan vazgeçme dilekçesi

Açılmış davadan vazgeçme dilekçesi aşağıda örnek olarak sunulmuştur. Boş kısımlarını kimlik bilgilerinize göre doldurarak bulunduğunuz yerdeki Aile Mahkemesine verebilirsiniz. Eğer başka yerdeki bir aile mahkemesine göndermek istiyorsanız, Açılmış davadan vazgeçme dilekçesini bulunduğunuz ildeki adliye ön bürosuna dilekçenizi yazarak teslim etmeniz gerekmekte. Eğer adliyede ön büro yoksa nöbetçi aile mahkemesine Açılmış davadan vazgeçme dilekçesi yazarak teslim etmelisiniz.


 

……….AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

………………….

 

ESAS NO : …../……

DAVADAN FERAGAT

EDEN DAVACI       : Adı soyadı, anne baba adı, T.C. Kimlik Numarası

ADRES                      : Adres buraya yazılacak

AÇIKLAMALAR     :

Ben davacı olarak davalı olduğum eşim ile aramızda bir tartışma yaşamış ve bu tartışma akabinde kendisini şikayet etmiştim. Şikayetim doğrultusunda sayın mahkemenizde dava açılmıştır. Davada esim…… ay uzaklastirma karari almistir.

Fakat dava açıldıktan sonra davalı eşim ile aramızdaki sorunları gidermiş ve davaya konu olan sorunlar ortadan kalkmış ve şuan beraber yaşamaya devam etmekteyiz.

Bu sebeplerden davacı olduğum bu davanın davamdan vazgeçmem ve eşim ile aynı çatı altında yaşamaya devam etmem nedeni ile davanın düşmesini talep etmekteyim.

…./…../……

 

DAVADAN FERAGAT EDEN

DAVACI: Ad Soyad, imza

 

EKLER: Nüfus cüzdanı fotokopisi

 


 

Yukarıda yazılı açılmış davadan vazgeçme dilekçesi örneğini bilgisayarla ya da elle kendi kimlik bilgilerinize göre düzenlenerek ilgili aile mahkemesine teslim etmelisiniz. Mahkeme dilekçeyi aldıktan sonra duruşma açarak durumunuzla ilgili kararı bir iki gün içinde verecektir.

BENZER DİLEKÇE:  Kararın elden tebliğ dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir